You are here

Hrajeme si na divadlo

Hrajeme si na divadlo

Děti v On-line hře vytváří vlastní „divadelní představení“. Vstupují do role scénografa a režiséra. Aplikace simuluje základní divadelní situaci, ve které děti řeší vzájemný vztah dvou postav a rekvizit ve vymezeném čase. Vzdělávací obsah je prezentován skrze hru, vlastní zkušenost a navazující informační část, která zahrnuje miniochutnávku z českého divadla, přehled divadelních žánrů a profesí.

http://detem.divadlo.cz/

Navrženo a realizováno pro Divadelní ústav v Praze. Koncepce, produkce, animace, design aplikace: KVAS / výtvarník: Radka Martincová / zvuk: Ladislav Železný / programování: Infinity Vision /

Děti v reálném čase pomocí klávesových zkratek ovládají gesta a pohyby dvou animovaných postav. Z nabízených scénografických prvků skládají vlastní scénu. Kreslené kulisy, rekvizity a herci jsou inspirováni konkrétními divadelními inscenacemi. V tomto editoru divadelních představení lze převyprávět příběh pomocí textu a šesti animovaných, ozvučených dějstvích. Děti mohou své dílo poslat kamarádům E-mailem a uložit do galerie, kde se hlasuje o nejlepší představení.